10.ročník podzimní jízdy. Orientační soutěž. Vyhodnocení celoroční soutěže Po stopách Vítkovců Více se dozvíte - viz celá akce

Kaplický veterán klub slavil svatého Václava

V sobotu v předsváteční den 26. 9. 2015 pořádal Veterán Car Club Kaplice další již   X. ročník soutěže pod názvem „Jízda sv. Václava“. Setkání probíhalo na Kaplickém vlakovém nádraží na obecním pozemku, který nám starosta pan Frišman bez problémů již několikrát poskytl, abychom mohli naše soutěže vůbec pořádat.

Tato jízda uzavírala zároveň celoroční soutěž, kterou klub pořádá pod názvem „Veteráni po stopách Vítkovců“. V ní se soutěží o putovní pohár klubu.                    Letos již VIII. ročník o tento putovní pohár.

Pro zúčastněné byla připravena společná spanilá jízda, která byla necelých 70km dlouhá a na ní se plnili cestou soutěžní úkoly. Jízda se velice vydařila a všichni dojeli v pořádku do cíle.

Setkali se zde společně automobily i motocykly:

V kategorii auto jsem přijeli nádherné vozy - jako nejstarší Tatra 57 z roku 1933, dále několik vozů Škoda (Felicia, Octavia , Š100), VW (Brouk, Bugy), východní blok zastupovali vozy Moskvič, Vaz a také vojenský UAZ. Jako nejmladším vozem, ale už také veterán přijelo nádherné Porsche 944.

Kategorii moto zde zastupovali značky Jawa, ČZ a krásný čtyřkolový Jawa Velorex. Celou soutěž zvládl ujet i nejmladší soutěžící na stroji JAWA 23 Mustang. Jak jsem již napsal , byla to spanilá jízda, takže jsme svorně všichni v klidu jeli aby i ti pomalejší nám stíhali.

Po seskupení a rozpravě čekal hned na začátku první úkol. Všichni museli pro zahřátí na čas vyzkoušet Hulahop (pro ty kteří neví, tak krouživým pohybem těla udržet kruh co nejdéle na sobě). Po absolvování první soutěže vyrazili všichni v koloně na slavnostní jízdu (byl to pěkně dlouhej had na silnici). První zastávka byla v Dolním Dvořišti, kde pomocí ruční hasící stříkačky musel soutěžící sestříknout co nejrychleji lahve. Hurá soutěž byla za námi a hned v místě jsme si dali oběd. Po obědě jsme vyrazili dále směrem na Rožmberk nad Vltavou a dále na Český Krumlov. Cestou byla další zastávka a na ní každý obdržel k vyplnění test z autoškoly. Uf, někteří se zapotili, ale test všichni splnili. Nikdo o řidičák nepřišel J . Pokračovali jsme spanile dále až zpět na Kaplické vlakové nádraží, kde byla poslední soutěž opět na čas. Elektronický labyrint. Pomocí kovové tyčky se projíždělo labyrintem a každé dotknutí stěny bylo penalizováno 5 vteřinami. „Hotovo máme to všechno za sebou“, řekl jeden ze soutěžících.

Během dne jsme nezapomněli ani na děti našich soutěžících a i oni si skoro všechny soutěže vyzkoušeli a byly také všichni příjemně odměněny.

Pořadatelé sečetli body a provedli vyhlášení jízdy a zároveň ukončili také i již výše zmiňovanou celoroční soutěž „po stopách Vítkovců.