2.ročník podzimní jízdy kolem Kaplice (asi 30-50km) Otevřená soutěž pro všechna auto i moto bez omezení roku výroby.

O svatém Václavu nejezdili jenom veteráni

Ve sváteční den 28.9.2007 v den „Svatého Václava“ pořádal Veterán car klub Kaplice soutěž pro všechny příznivce motorismu v kategorii auto i moto bez omezení roku výroby. To znamená, že se na startu sešly například veteránská Škoda Felicie z roku 1963 a vedle ní novější Škoda Felicie z roku 1997, veteránská Škoda Octavie combi z roku 1967 a vedle Škoda Octavie combi z roku 1999, dále byly k vidění vozidla Tatra, Opel, Renault, VW, BMW, Citroen, Porsche, VAZ a další modely Škoda,  motocykly Jawa a ČZ.

Pořadatelé připravili pro zúčastněné soutěžní trasu, která byla asi 45km dlouhá. Soutěžní trasa byla připravena jako orientační jízda a vedla přes Omleničku, Omlenice, Bujanov, Rožmitál na Šumavě, Hněvanov, Rybník, Dolní Dvořiště a zpět do Kaplice kde byl cíl trasy.

Na startu, kde obdrželi soutěžící seznam úkolů a mapu, museli všichni řidiči před odstartováním zodpovědět 3 otázky z autoškoly a potom byli odstartováni na trasu, kde museli hledat a plnit záludné úkoly. Na stanovištích museli hledat erby a určovat komu patří, opisovat letopočty, počítat stromy nebo odhadovat rozměr kašny. V cíli bylo pro všechny připravené občerstvení (opékaly se klobásky na ohni) a bylo provedeno celkové vyhodnocení v kategorii auto i moto.

Nejstarším účastníkem byla paní Ladislava Brodinová (67let) a nejmladším Monika Schwarzová (2roky). Samozřejmě, aby i ostatním generacím nebylo líto, dostali všichni od pořadatelů sladké odměny.

3.místo Mára Moucal

Máme radost, když nám soutěžící (ne veterán) řekl, že „ soutěž byla pěkná a jsem rád, že jsem si mohli vyzkoušet soutěž i s novějším autem stejným způsobem tak, jak ji jezdí veteráni“, jiní nám sdělili „ i když bydlím v okolí dostal jsem se s vámi na místa kde jsem nikdy nebyl“.

I když měli pořadatelé z Veterán car klubu Kaplice ráno velkou obavu z počasí nakonec se jim vše vydařilo a všichni se příjemně bavili.

Našich veteránských akcí se může zúčastnit každý kdo má auto/moto jakékoliv značky do roku výroby 1982 (vozidlo nemusí byt registrováno jako veterán). Pokud projeví zájem o soutěž i motorista s mladším vozidlem, jsme ochotni mu umožnit soutěžit, ale samozřejmě bez možnosti se umístnit. Kdo by se chtěl s námi ještě letos vidět může s námi jet 13.10. spanilou jízdu. Odjezd bude v 10hod z parkoviště u parku v Kaplici.

Již dnes připravujeme další akce na příští rok a věříme, že se na ně dostaví ještě více motoristů a diváků než v letošním roce.