Veteráni slavili svatého Václava

Psali o nás také na těchto stránkách:

V sobotu v předsváteční den 27.9.2008 pořádal místní Veterán car klub Kaplice soutěž pod názvem „Jízda sv. Václava“. Tato jízda uzavírala celoroční soutěž, kterou tamní veteráni pořádají pod názvem „ 500km Jihočeským krajem“ - I. ročník putování za červenou růží , ve které se soutěží o putovní pohár. Tento putovní pohár je připravovaný na pět let.

Pořadatelé připravili pro zúčastněné společnou spanilou jízdu, která byla asi 80km dlouhá.

Jízda se nám velice vydařila setkalo se nás na tři desítky aut a motorek. Přijeli jsem nádherné vozy - jako nejstarší Walter Junior z roku 1932, dále Škoda (mezi nimi legendární Felicie), Tatra 603 (přijela až z Hořovic) , Fiat 850 sport cupe, Opel  atd., moto Jawa , ČZ a krásný (hadrák)Jawa Velorex .

Po seskupení a rozpravě vyrazili všichni v koloně na slavnostní jízdu (byl to pěkně dlouhej had na silnici). Cestou všechny čekali zajímavé společné soutěže. Před opuštěním Kaplice jsme tradičně zakroužili okolo náměstí a vyrazili na výlet. Jeli jsme směrem na Č. Krumlov, kde během cesty v Chabičovicích všechny čekala první soutěž.  Hurá soutěž byla za námi a jeli jsme všichni dál. Projeli jsme Č.Krumlovem a pokračovali do Chvalšin. Tady pořadatelé zadali soutěžícím otázky a než je zodpověděli, připravili na náměstí jízdu zručnosti. Přál bych vám vidět kde se najednou vzalo tolik přihlížejících diváků. Odtud jsme jeli do překrásné vesničky Holašovice a zase jsme na návsi soutěžili. Kde se vzala najednou do Holašovic přijela i svatba. Doufáme, že to bylo pro novomanžele pěkné zpestření. Jelikož na trase bylo několik uzavírek silnice a pořadatele tlačil čas museli o kousek zkrátit jízdu a z Holašovic pokračovali rovnou do cíle na Včelnou, kde si v místní restauraci soutěžící dali sice pozdní, ale určitě dobrý oběd. Pořadatelé sečetli body a ukončili zároveň i celoroční soutěž pod názvem „ 500km Jihočeským krajem“ - I. ročník putování za červenou růží.

Po jídle bylo provedeno vyhlášení výsledků.

Svatováclavskou jízdu v kategorii moto vyhrála jako jediná žena na motocyklu Jaroslava Jiříková , druhé místo obsadil Martin Lamač a třetí Petr Junek. V kategorii auto vyhrála opět žena Šárka Šebková , druhou příčku obsadil Ladislav Vaňous a třetí Bohumil Mařik.

V celoroční soutěži „ 500km Jihočeským krajem“ - I. ročník putování za červenou růží, bylo následující umístnění: první místo – Šárka Šebková , druhé místo – Ladislav Vaňous , třetí místo – Zdeněk Jůn.

Děkujeme všem, kteří se v průběhu celého roku zúčastnili našich akcí.

Již dnes připravujeme na příští rok další  II. ročník „ 500km Jihočeským krajem“  a věříme, že se na něj dostaví ještě více motoristů a diváků než v letošním roce. Více se dozvíte na internetových stránkách www.vcckaplice.cz , nebo v tisku. Našich veteránských akcí se může zúčastnit každý kdo má auto/moto jakékoliv značky do roku výroby 1982 (vozidlo nemusí být registrováno jako veterán). Pokud projeví zájem o soutěž i motorista s mladším vozidlem, jsme ochotni mu umožnit soutěžit, ale samozřejmě bez možnosti se umístit.

Chceme touto cestou poděkovat všem sponzorům, že jsme s jejich pomocí mohli úspěšně uspořádat tuto celoroční soutěž