Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

každoročně první sobotu v Dubnu se koná již 9.ročník první jarní jízdy Vítání jara a zahájení nové motoristické sezóny. Více se dozvíte - viz celá akce

Kapličtí veteráni přivítali opět jaro spanilou jízdou

 O první dubnové sobotě 5. 4. 2014 v Kaplici na parkovišti u parku pořádal místní

Veterán car club Kaplice první letošní soutěž pod názvem „Jízda sněženek“ a touto soutěží odstartoval již

 VII. ročník celoroční soutěže

veteránů o putovní pohár auto – moto po stopách Vítkovců Jihočeským krajem.

Tak jako v předchozích ročnících je i ta letošní rozdělena do tří etap. 

První (již proběhla) Jízda sněženek, druhá 28. -29.6. Sraz veteránů a závěrečná třetí etapa 27.9. Jízda sv. Václava ana jejím ukončení bude provedeno také celkové vyhodnocení celoroční soutěže a výherci předáme putovní pohár.

První z nich jak jsem již uvedl se jmenovala Jízda sněženek. Je to již v pořadí IX. ročník soutěže pod tímto názvem, kdy vznikl náš klub. Oproti minulým ročníkům nám letos přálo krásné jarní počasí a kabriolety mohli ukázat svou krásu. Setkalo se zde na čtyřidesítky auto/moto veteránů. Sešli se zde vozy Škoda Octavia, Felicia, Spartak, Š1202, Š1000MB, Š100, Rover, Wartburg, VAZ, Ford Cortina a další…., vojenská vozidla a několik motocyklů Jawa, ČZ a krásný Velorex. Jelikož v názvu akce je „jízda“ pojali jsme tuto akci jako spanilou jízdu a všichni jsme společně vyrazili na silnici – byl to z nás složený pěkně dlouhý had. Pro soutěžící byla připravena trasa, která byla zhruba 80km dlouhá a vedla přes Pořešín, Výheň, Velešín, Mojné, Zlatá Koruna. Tady jsme měli společnou prohlídku kláštera. Po prohlídce jsme společně jeli na oběd do restaurace Bartochov, kde jsme po obědě uspořádali zároveň dva soutěžní úkoly nazvané „chyť si svůj náhradní díl“ a „koulelo se koulelo rezervní kolečko“. Podstatou první soutěže bylo na rybářský prut v časovém limitu chytnout co nejvíce připravených náhradních dílů a druhá soutěž byla prokutálet s rezervním kolem slalomovou trať. Jelikož nás již tlačil čas tak jsme rovnou provedli předání pamětních listin a i vyhodnocení soutěží. Poté jsme se rozjeli všichni do svých domovů.

 

Fotografie jsou k nahlédnutí na : http://vcckaplice.rajce.net/Jizda_snezenek_2014

 

Umístnění:

kategorie auto:  1. místo – Pojsl Rudolf   Trhové Sviny  (Škoda 110L)

 

2. místo – Šuster Přemysl  Třebotovice   (Lada 1500)

 

3. místo – Kaňka Miloslav  Soběslav  ( Ford Taunus)  

 

 kategorie moto:  1. místo – Jůn Zdeněk  Větřní  (ČZ250)

 

  2. místo – Hokr Vladimír   Borovany  (Jawa 250)

 

3. místo – Říha Václav  Klenovice (Jawa250)    

 

 Věříme, že se našim veteránovým kolegům, kteří k nám přijeli na start, soutěž líbila a zúčastní se i dalších soutěží našeho klubu.