Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

každoročně 4-tou sobotu v Březnu se koná již 6.ročník první jarní jízdy Vítání jara a zahájení nové motoristické sezóny. Orientační poznávací soutěž.

 

Veteráni v Kaplici budili jaro.

Jako každý rok jsme budily jaro Jízdou sněženek, po krásách Jižních Čech a okolí  Kaplice.

 

Tím jsem zároveň odstartovali IV.ročník celoroční soutěže veteránů o putovní pohár auto – moto po stopách Vítkovů Jihočeským krajem. Tak jako loni je rozdělena do několika etap. V letošním roce jsou to tři etapy. První z nich jak jsme již uvedli se jmenovala Jízda sněženek.

 

 Tento rok i na brzký datum jízdy přálo kupodivu počasí ani nepadal sních , nepršlo svítilo  dokonce chvilkami sluníčko.Start a cíl soutěže se konal v Kaplici na náměstí. Tak jako většinou se na start postavili vozidla značky Škoda a Jawa, ale mimo nich odstartovaly i takové značky vozidel jako: v Italském zastoupení značka Fiat, německé výrobce zastupovali Porsche, VW, Mercedes déle se zde utkali značky Ford, Lada, Dacia, ČZ ..a další. Trat byla situovaná na délku 45km a také na účastníky číhaly různé úkoly a záludnosti např: Jdu ráno takhle do školy a vidím sousedku, Vlkovi se jmenují, jak kojí na zahradě malýho (jaké je to přísloví ???) .Trať byla situovaná přes Blansko, Hradiště, Benešov nad Černou, Chvalkov, Slavče,Besednice, Rozpoutí, Kaplické nádraží a zpět do Kaplice.

 

Všichni se ve zdraví vrátili do cíle kde proběhlo při krásném počasí vyhodnocení. Věříme, že se našim veteránovým kolegům i kolegyním, kteří přijeli na start, soutěž líbila a že se uvidíme i na dalších našich akcí.                                  

 

umístnění:

 

kategorie auto:      

 

1.místo –  Reková Miloslava

 

2.místo – Schwarz David

 

3.místo – Šíma Václav

 

kategorie moto:     

 

1.místo –  Moucal Mára

 

2.místo –  Jůn Zdenek

 

3.místo – Šebek Václav


Tímto bych vás chtěl pozvat na:

18.-19.6.11 Sraz všech značek .

Soutěž zařazena do pohárové soutěže o Český pohár historických vozidel AVCC AČR.


                                            Václav Mařík

                                                  Stanislav Šebek


více foto naleznete na :

http://vcckaplice.rajce.idnes.cz/Jizda_snezenek_2011