Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

5.ročník první jarní jízdy Vítání jara a zahájení nové motoristické sezóny. Orientační poznávací soutěž.

Motorističtí veteráni se proháněli v okolí Kaplice

 

O předvelikonočním víkendu v sobotu 27.3.2010 v Kaplici na parkovišti u parku pořádal místní

Veterán car club Kaplice první soutěž pod názvem Jízda sněženek, kterou odstartoval již

 

III.ročník celoroční soutěže

veteránů o putovní pohár auto – moto po stopách Vítkovců Jihočeským krajem.

 

Tak jako v předchozích ročnících je i ta letošní rozdělena do několika etap. Budou to opět tři etapy.

První (již proběhlá) Jízda sněženek, druhá 26.-27.6. Sraz veteránů a závěrečná třetí etapa 25.9. Jízda sv.Václava ana jejím ukončení bude provedeno také celkové vyhodnocení celoroční soutěže a výherci předáme putovní pohár.

 

První z nich jak jsem již uvedl se jmenovala Jízda sněženek. Je to již v pořadí 5.ročník soutěže pod tímto názvem, kdy vznikl náš klub. Oproti minulým ročníkům nám letos přálo krásné jarní počasí a kabriolety mohli ukázat svou krásu. Setkalo se zdeněkolik desítek auto/moto veteránů.

Sešli se zde vozy Mercedes, VAZ, Ford Cortina a Capri, vojenské vozidlo Steyr, Škody Octavia, Felicia, Spartak, Š1202, Š1000MB, Š100, Š110, Rover, Fiat, Tatra 57B a 603, Trabant, Renault a několik motocyklů Jawa a ČZ. Pro soutěžící byla připravena orientační soutěžní trasa, která byla 55km dlouhá a vedla přes Omleničku, Přídolí, Zubčice, Markvartice, Velešín a zpět do Kaplice.

Na startu všichni obdrželi seznam úkolů a mapu. Po odstartování museli na trase plnit záludné úkoly, hledat a opisovat letopočty, počítat různé věci, hledat v textech schovaná přísloví a plnit vědomostní test, jehož výsledky v cíli nejvíce zamíchaly s pořadím.

 

Umístnění:

kategorie auto:        1.místo – M.Reihansel z Č.Budějovic (Mercedes)

2.místo – M.Hořejší z Bechyně (Škoda 100)

3.místo – D.Schwarz z Č.Budějovic (Fiat)  

 

kategorie moto:         1.místo – M.Moucal z Č.Budějovic (ČZ250)

2.místo – M.Záruba z Komárov u Hořovic (ČZ150)

3.místo – J.Benda z Kremže (Jawa250)    

 

Soutěž proběhla v pořádku a v cíli bylocelkové vyhodnocení.Věříme, že se našim veteránovým kolegům, kteří přijeli na start, soutěž líbila a zúčastní se i dalších soutěžích našeho klubu.

Děkujeme Fan klubu Fiat Tábor za aktivní pomoc při této soutěži.