Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Veteráni se srazili na Hamru  O prodlouženém víkendu 6.-.7.7.2007 se sešlo v kempu Hamr na řece Malši u Římova na tři desítky hi...

Veteráni se srazili na Hamru 

O prodlouženém víkendu 6.-.7.7.2007 se sešlo v kempu Hamr na řece Malši u Římova na tři desítky historických vozidel. Byl zde pořádán první ročník srazu historických vozidel, který pořádal Veterán car klub Kaplice.

 

Na sraz přijelo mnoho značek automobilů a motocyklů. Nejčastěji zde byli zastoupeny české vozy Škoda např. neodborně se nazývající  „Stejšny“, Felicie, Octavie, ale byla zde také předválečná Škoda 422. Z dalších značek se zúčastnili Aero, Tatra, MG, Simka, Fiat, Opel, VW, Toyota, byl zde Dutton z roku 1973, který je replika vozu Lotus Seven, ale přijel také válečný Jeep Willis v typickém zbarvení. 

Mezi motocykly byli zástupci ČZ, Jawa, BMW, DKW, Harly Davidson, ale také předválečný  motocykl Praga BD z roku 1928.

Pořadatelé připravili pro zúčastněné soutěžní trasu, která byla asi 80km dlouhá. Soutěžní trasa byla připravena jako orientační jízda a vedla přes Římov, Svatý Jan nad Malší, Velešín, Netřebice, Kaplici, Soběnov, Besednice, Trhové Sviny, Borovany a poslední soutěžní úkol na ně čekal v rodišti Jana Žižky a odtud jeli zpět do cíle na Hamr. Na startu, kde obdrželi soutěžící seznam úkolů a mapu, museli všichni řidiči před mávnutí startovacího praporku  zodpovědět otázku z autoškoly a poté byli odstartovány na trasu, kde museli hledat a plnit záludné úkoly. Kdo chtěl získat za dva body razítko růžového hrošíka musel si pro něho dojít do říčky Černá, která teče pod Blanskem. Na jiných stanovištích museli hledat a opisovat letopočty, počítat nebo odhadovat třeba rozměr kašny. V cíly na všechny čekalo občerstvení a bylo provedeno celkové vyhodnocení v kategorii auto i moto. Před startem i po návratu pořadatelé připravili jak pro dospělé tak i pro děti soutěže, na kterých všichni dostali sladké odměny. 

 

Vždy máme radost, když nám soutěžící řekne, že „ projížděl jsem krásnou krajinou, dozvěděl jsem se to co jsem nevěděl a vyděl jsem místa kde jsem nikdy nebyl“.

 

I když pořadatelé z Veterán car klubu Kaplice měli v pátek ráno velkou obavu z počasí nakonec se jim vše vydařilo a večer při tanci, kde hrála skupina Marilyn se všichni příjemně bavili pod hvězdnou oblohou.

 

Našich akcí se může zúčastnit každý kdo má auto/moto jakékoliv značky do roku výroby 1982 (vozidlo nemusí byt registrováno jako veterán). Pokud projeví zájem o soutěž i motorista s mladším vozidlem jsme ochotni mu umožnit soutěžit, ale samozřejmě bez možnosti se umístnit. 

Další nejbližší soutěž připravujeme pod názvem:

 „Jízda sv.Václava“a bude uskutečněna 28.9.2007. Pokud se s námi chcete setkat dřív budeme 11.-12.8.2007 v Ledenicích (Prezentace klubu), 25.8.2007 Kaplické slavnosti (výstava + soutěže pro děti), 15.9.2007 Veteránská burza v Kaplici a pak již zmiňovaná soutěž „Jízda sv. Václava“. 

 

Veterán car klub Kaplice chce touto cestou poděkovat sponzorům Správa domů města Kaplice, Feroprodej Buchwaldek, Autodoprava Mášl Jiří, Auto-pneu servis Novák-Samek a skupině Marilyn, že jsme mohli uspořádat první ročník srazu veteránů.

Již dnes se těšíme na jeho druhý ročník, který se budeme snažit uspořádat ještě lepší než ten první.