Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Veteráni versus nová doba

Veteráni versus nová doba .

Reportáž též na  :  http://www.eurooldtimers.com/cze/reportaz/240-sraz-vozidel-vsech-znacek-v-kaplici.html

O prodlouženém svátečním víkendu 4.-.5.7.2009 pořádal místní Veterán car club na koupališti v Kaplici

 „Sraz vozidel všech značek“

– tentokrát s přívlastkem

veteráni versus nová doba.

To znamená , že byli vyhlášeny 4.kategorie – veteráni auto, moto a neveteráni auto, moto. Sešlo se zde na pět desítek vozidel (soutěžících), kteří si přijeli vyzkoušet změřit mezi sebou své síly. Pro veterány byl tento sraz a hlavně jeho soutěž zařazena do II.ročníku celoroční soutěže, kterou tamní veterán klub pořádá pod názvem „Putování po stopách Vítkovců“ a soutěží se zde o putovní pohár.

 .

Na sraz přijelo mnoho značek automobilů a motocyklů jak starých tak nových. Nejčastěji zde byli zastoupeny české vozy Škoda ( Spartak, Octavia, Felicia, 1000MB..... ). Z dalších značek se zúčastnili Aero, Tatra, Fiat, Opel, VW, Range Rover, Trabant, Porsche, BMW, Land Rover...ale přijeli také válečné Jeep Willis v typickém zbarvení. Mezi motocykly byli zástupci ČZ, Jawa, BMW, Dněpr , Harley Davidson a jiné.

 .

Sraz se velice vydařil. Po  seskupení a rozpravě se přesunuli soutěžící z koupaliště na Kaplické náměstí kde byl před odstartováním připraven doplňující program jak pro soutěžící tak i pro diváky. Představili se zde nové vozy Renault, zatančila zde taneční skupina hip hop Storm Dancers Kaplice a Kaplicko-Netřebická mládež na kolech, bruslích a skatebortech zde ukázala jak umí jezdit. Jako hlavním dopoledním programem bylo nasimulování dopravní nehody a ukázka její likvidace. Při této ukázce se zde představil Integrovaný záchranný systém – hasiči Kaplice, záchranná služba Kaplice, dopravní policie Č.Krumlov a odtahová služba AutoLibra. Diváci v této ukázce mohli shlédnout jak probíhá vyproštění zraněných z havarovaného vozu, jejich ošetření, likvidace požáru vozidla a jejich odtažení. Po ukončení ukázky se soutěžící naobědvali a byla odstartována z náměstí soutěž.

 .Pořadatelé připravili pro zúčastněné soutěžní trasu, která byla jako orientační jízda a asi 100km dlouhá a částečně vedla i přes Rakousko. Vedla z Kaplice přes Omlenice, Bujanov, Rožmitál na Šumavě, Jistebník, Rožmberk nad Vltavou, Vyšší Brod a přes Rakousko na Dolní Dvořiště a poslední soutěžní otázka na ně čekala zpět v Kaplici.

Po startu, když obdrželi soutěžící seznam úkolů a mapu, museli všichni nejdříve absolvovat jízdu zručnosti kolem Kaplického náměstí. a poté odjeli na trasu, kde museli hledat a plnit záludné úkoly. Někde museli něco najít nebo spočítat jinde zase měnili třeba kolo na čas. Kdo chtěl získat body za razítko růžového zajíčka musel si pro něho dojít do řeky Vltavy. V cíli na koupališti na všechny čekalo občerstvení (opékaly se klobásky i čuník), pro dospělé byla připravena ochutnávka s možností zakoupení moravských vín z vinařství MiToMa Vrbice a bylo provedeno celkové vyhodnocení v kategorii auto i moto. Než, ale k vyhodnocení došlo tak byli ještě ve zbývajícím času  připraveny soutěže pro děti i dospělé a jako ocenění všichni dostali sladké odměny. Litujeme, že někteří soutěžící odjeli po vyhlášení domů i když byla soutěž připravovaná na dva dny. Pro ty, kteří zůstaly hrála Kaplická kapela Pyškot k poslech a k tanci až skoro do ranních hodin a všichni se příjemně bavili občas i pod hvězdnou oblohou. Druhý den po probuzení a načerpání sil jsme ještě poseděli, popovídali až do odpoledních hodin a pak jsme se rozjeli domů.

 .

Našich akcí se může zúčastnit každý kdo má auto/moto jakékoliv značky do roku výroby 1982 (vozidlo nemusí byt registrováno jako veterán). Pokud projeví zájem o soutěž i motorista s mladším vozidlem jsme ochotni mu umožnit soutěžit, ale samozřejmě bez možnosti se umístnit.  Další nejbližší soutěž připravujeme pod názvem „Jízda sv.Václava“a bude uskutečněna 26.9.2007. Pro zájemce jsou připraveny internetové stránky www.vcckaplice.cz , kde se dozvíte více o našich akcích. Těšíme se na shledání se všemi příznivci na dalších soutěžích, které připravujeme.

 .

Veterán car klub Kaplice chce touto cestou poděkovat našim hlavním sponzorům Správa domů města Kaplice, Feroprodej, ADM Jíří Mášl, město Kaplice, Auto-pneu servis Novák-Samek, Autoslužby Patrik Eliáš, elektroinstalace Sigmund Jiří, Biliard bar Alex, že jsme s jejich pomocí mohli uspořádat tento sraz. Dále chceme poděkovat ze věcné dary f.Renault AutoLinhart Borek, OK WAY značení komunikací, kadeřnictví Žahourková, f.Kopp, autodíly Bílková Michaela, ovoce zelenina Koschant, rybářské potřeby Mikešová, autotaxi Blahna, PC servis, domácí potřeby Kořánová, ing. Jiří Novák, B@technik. Samozřejmě, že děkujeme složkám IZS: hasiči-Kaplice, záchranná služba Kaplice, dopravní policie Č.Krumlov a f. AutoLibra za ukázku jejich techniky.

 .

Již dnes připravujeme další sraz, který se budeme snažit uspořádat ještě lepší než byl tento.          

.

Stanislav ŠEBEK

člen klubu  

.

Výsledky:

 kat.auto veteráni:

1. - Novotný Václav

2. - Chytra Stanislav

3. - Šuster Přemysl

Hebík Pavel , Petr Radim , Novák Jíří , Hlas Jiří , Kříž Václav , Schwarz David , Eliáš Patrik , Hořejší Miloslav , Šebková Šárka , Žatecký Karel , Krnímský Hynek , Hrubý Tomáš , Sládek luděk , Kopřiva Luděk , Doležal Jaroslav , Kozel Jiří , Opelka Karel , Suchomel Otto

.

kat.moto veteráni:

1. - Jůn Zdeněk - berušák

2. - Jůn Zdeněk

3. - Moucal Mára

Volný Josef , Meszáros Oskar , Malik Jan

.

kat.auto nová doba:

1. - Šebek Václav

2. - Beluský Josef

víc nikdo nejel

.

kat.moto nová doba:

Přestože na sraz přijeli i zástupci nových motocyklů bohužel nikdo, ale soutěž nejel.

.

.

a ještě nějaké fotky

http://tomih.rajce.idnes.cz/Sraz_vsech_znacek_-_Kaplice_4._7._2009/