Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

8.ročník Orientační poznávací soutěž. Více se dozvíte - viz celá akce

SRAZ VŠECH ZNAČEK 27.6 2015

 

Stejně jako každý rok i letos uspořádal náš klub v poslední červnový víkend již tradiční Sraz všech značek. Sraz všech soutěžících byl opět v Kaplici nádraží a i přes nepříznivou předpověď počasí se ráno sešlo na startu asi 30 strojů. Zhruba polovinu motocyklů sice nakonec odradila hromadící se mračna, ale i přesto se na trasu vydalo asi 15 posádek. Předpověď počasí bohužel meteorologům zcela nečekaně vyšla a velká část jízdy byl provázena poměrně silným deštěm. I přes všechny nesnáze se ovšem všechny posádky dokázali popasovat s 85 km dlouhou tratí, která letos vedla přes Český Krumlov, Chvalšiny, Křemži, Kamenný Újezd, Římov a řadu dalších vesnic až zpět do Kaplice nádraží. Po vyhodnocení zhruba dvaceti soutěžních otázek a několika dovednostních úkolů nastal slavný okamžik vyhlášení výsledků. 

 

V obou kategoriích vypadalo pořadí následovně:
Motocykly
1. Josef Volný
2. Václav Pavlovský
3. Václav Bohoněk
Automobily
1. Miroslav Hans
2. Šárka Lejsková
3. Tomáš Haidr

Mimo klasických pohárových pozic došlo i k ocenění nejlepších ve vybraných dovednostních úkolech. Mistrem ve skládání origami autíčka se stal pan Jan Tůma, který dorazil s nejstarším strojem letošního srazu, krásnou Tatrou. Nejlepším v odhadování objemu vody a titulem Vodoměrka srazu byl oceněn vítěz v kategorii automobilů, Míra Hans.
Samozřejmě došlo i k ocenění všech juniorských účastníků soutěže, které na trase také čekalo několik dovednostních úkolů. Veteránská mládež se s úkoly popasovala na výbornou a zdá se, že budoucnost klubu vypadá lépe než růžově. 

Věřím, že se všem zúčastněným akce líbila a těším se na další setkání na podzimní Václavské jízdě. Užijte si léto a nezapomeňte protáhnout vaše stroje

další foto na:

http://vcckaplice.rajce.idnes.cz/Sraz_vsech_znacek_2015/ 

http://tumajan.rajce.idnes.cz/veteran_Kaplice_27.6.2015/